facebook twitter

Diş Protez Jeli Nasıl Kullanılmalıdır?

Yeni teknolojilerin gelişmesiyle birlikte diş protezleri daha güvenli olarak kullanılıyor. Diş protezlerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte protezlerin temizliğinde kullanılan özel ürünlerin önemi arttı. Bu ihtiyacı karşılamak için çeşitli plak temizliği ürünleri üretilmeye ve satışa sunulmaya başladı. Protez kullanan kişiler ağız hijyenini sağlamak için çeşitli hijyen ürünleri tercih ediyor. Protez temizliğinde kullanılan temizleme jeli bu hijyen ürünlerinin başında gelir. Temizleme jelini, kullanım talimatlarını izleyerek çok pratik bir şekilde uygulayabilir, uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Diş protez Temizliği Neden Önemlidir?

Sürekli ağız içinde kullanılan protezlerin uzun ömürlü olması çok önemlidir. Bu durum ağız ve diş sağlığı açısından da büyük önem taşır. Protez temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli temizlenmeyen protezler bakteri plağı oluşumuna, diş eti hastalıklarına ve ağız kokusuna yol açar. Temizleme jeli gibi ürünler dışında ağız sağlığına uygun olmayan ürünlerle temizlenen protezler kısa sürede deformasyona uğrayabilir.Ağız hijyenine gerekli özen gösterilmezse ağız kokusu, protezlerin üzerinde lekelenme, diş eti hastalıkları, sağlıklı dişlerde boşluk oluşması, diş kayıpları ve kalp ve diyabet hastalığına varan sıkıntılar yaşanabilir. Bir uzman tarafından yapılan öneriler ile kullanacağınız ağız ve diş sağlığı ürünleri ile doğru bakımları uygulayabilirsiniz.

Diş Protez Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Diş protezinin temizliği için jeller en büyük yardımcılardır. Temizleme jeli, temizlik ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilir. Bu temizleyiciler sayesinde daha hijyenik ve uzun ömürlü kullanım elde edilir. Düzenli olarak temizlenmesi gereken diş protezleri sayesinde plak oluşumu engellenir. Diş protezi hijyeninin etkinliğini en üst seviyeye çıkarır. Özel olarak hazırlanan içeriği ile ferahlık hissi verir ve ağız kokusunu önler. Diş protezi temizleme jelinin kullanım şekli şu şekildedir;

  • İlk olarak ıslak olan proteze temizleme jeli birkaç damla şeklinde damlatılır,
  • Diş protezi fırçası yardımı ile protez yavaş hareketlerle fırçalanır,
  • Plak temizliği tamamlandıktan sonra protez su ile durulanır,
  • Günde iki defa kullanılması önerilir,
  • Düzenli kullanımda leke oluşmasının önüne geçilir.

Düzenli bir temizlik alışkanlığı edinerek hem ağız ve diş sağlığınızı destekleyebilir hem de protezlerinizi uzun süre kullanabilirsiniz.

Diş Protezi temizleme jelini Aktident’ den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı