facebook twitter

Diş Aralarını Temizlemeye Uygun Fırça

Diş Aralarını Temizlemeye Uygun Fırça

Ağız bakımı ve sağlığının en önemli parçalarından biri de ara yüz fırçalarıdır. Diş fırçaları ve diş iplerinin ulaşamadığı durumlarda ara yüz fırçaları ile dişlerinizi temizleyebilirsiniz. Diş fırçanızın ulaşamadığı bölgeleri temizlemek için Aktident ara yüz fırçaları tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Ara yüz fırçası ile diş ipinin yeterli olmadığı iki dişin arasındaki alanı temizleyebilirsiniz. Diş eti çekilmesi yaşıyorsanız ara yüz fırçası kullanmalısınız. Aktident ara yüz fırçaları diş eti çekilmesinin yanı sıra

  • İmplant protezleriniz varsa boyun bölgeleri ve ara yüzlerinin temizliğinde,
  • Sabit protezlerinizin (Kron ve köprü gibi) boyun bölgeleri ve ara yüzlerinin temizliğinde,
  • Ortodonti hastasıysanız braketlerinizin yan yüzlerinde, diş telinizin arkasında kalan ve diş fırçası ile temizleyemediğiniz bölümlerinde arayüz fırçası kullanmalısınız.

Ara Yüz Fırçası Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler

Aktident ara yüz fırçaları arasından bir ürün alırken ara yüzde bir aralık bulunuyorsa fırça bu aralıkta bulunan dişlere temas etmeli fakat sıkışıp zarar vermeyecek bir boyut seçmelisiniz. Bununla birlikte diş hekiminizin saptadığı ölçülere uygun bir ara yüz fırçasını seçmeniz en uygun olanıdır. Ergonomik tasarıma sahip bir ara yüz fırçası ile dişlerinizi daha rahat temizleyebilirsiniz. Aktident ara yüz fırçaları sahip olduğu ergonomik tasarım ile fırçayı daha rahat tutmanızı sağlar. Ayrıca, fırçanın elinizden kaymasını önler.

Ara Yüz Fırçası Nasıl Kullanılmalı?

  • Ara yüz fırçasını ulaşılması zor bölgelerde kullanacağınız zaman fırçanın ucunu hafifçe kıvırabilirsiniz. Böylece, zor bölgelere daha rahat ulaşırsınız.
  • Ara yüz fırçasının boyu aralıklar için büyük geliyorsa, girmesi için zorlamanız dişinizin kırılmasına ve uzun vadede dişeti çekilmesine yol açabilir. Dişlerinize uygun bir ara yüz fırçası satın alarak temizlemeyi sürdürün. Aktident ara yüz fırçaları arasında dişlerinize uygun boyutta bir ara yüz fırçası bulabilirsiniz.
  • Ara yüz fırçanızın kullanımını birkaç defa yineleyebilirsiniz. Ara yüz fırçaları dikkatli kullanıldığında ve düzenli olarak temizlendiğinde daha uzun ömürlü olur. Ara yüz fırçanızda yıpranma ve eğilme belirginleştiyse yeni bir ara yüz fırçası kullanmaya başlamalısınız.
  • Ara yüz fırçasının doğru kullanımı şu şekildedir: Dik açı ve hafif bir kuvvet uygulayarak fırçanın ara yüze girmesini sağlamalısınız. Fırçayı komşu dişlere dayayarak geri çekmeli ve yan yüzeylerin de temizlenmesini temin etmelisiniz.
  • Aktident ara yüz fırçaları kullanılırken diş macunu kullanmanıza gerek yoktur. Sadece suyla ara yüzleri temizleyebilirsiniz.

Aktident Arayüz Fırçası ürününü, hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.
 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı