facebook twitter

DİŞ PROTEZİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

DİŞ PROTEZİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Protez diş; hastanın ağız yapısıyla tamamen uyumlu olan, hastaya rahat bir kullanım sunan, hastanın hayat kalitesini arttıran, ağızda sabit olan ya da kolaylıkla takılıp çıkarılabilen yapay dişlerdir. Diş problemi olan hastaların şikayeti uygulanan tedavi ile düzeltilemiyor ise protez diş tedavisi uygulanabilir. Protez dişler kişiye özel şekilde üretilir. Ağıza uyumu, doğal görünümü ve kolay kullanımı göz önünde bulundurulmalı. Protez dişler, bir ya da birkaç diş yerine uygulanabileceği gibi tüm dişler yerine de uygulanabilir. Önemli olan ise hastanın kalan sağlıklı dişlerinin korunması öncelik olmalı. Protez dişlerin iki farklı türü bulunur. Sabit diş protezleri, diş kaybının daha az olduğu durumlarda uygulanır ve kişinin kendi dişinden üretilir. Bu protez dişleri kişi kendisi çıkaramaz. Hareketli diş protezleri sabit protezlerin uygulanamadığı durumlarda kullanılır. Aparey olarak adlandırılan bu protezler hasta tarafından çıkarıp takabilir.

DİŞ PROTEZİ TEMİZLİĞİNE DİKKAT

Hareketli protezlerin temizliği ihmal edilmemesi gereken bir durum. Aksi halde diş eti problemleri ve ağız kokusu gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı zamanda diş protezinin ömrünün de yine temizlik ile yakından ilgili olduğu unutulmamalı. Hareketli protezlerin sabit protezlere göre temizliği daha farklı şekilde olur. Diş protezleri her yemekten sonra ve yatmadan önce ağızdan çıkarılarak temizlenir. Hareketli diş protezlerinin temizliği fırçalamanın yanı sıra suda bekletilerek de yapılır.

DİŞ PROTEZİ TEMİZLEME TABLETİ FAYDALARI VE KULLANIMI

Protez dişlerin temizliği için protez diş temizleme tabletleri kullanılır. Protez diş temizleme tabletlerinin kullanımı dişlerin kimyasal temizliği açısından oldukça etkili olur. Bu tabletler diş protezinin kötü kokmasını önler. Plak oluşmasını engeller, protezdeki lekeleri çıkarmaya yardımcı olur. Doğal olarak protez temizleme tabletleri ferahlık, üstün temizlik ve protezin doğal renginin korunmasını sağlar. Protez diş temizleme tabletlerinin bir özelliği de protezi aşındırmadan çizmeden ya da zarar vermeden temizlemesidir. Böylece protez üzerinde bakteri ve mikro organizma oluşumu engellenir. Tabletin kullanımı da oldukça basit. Ilık su içerisine temizleme tableti atılır. Üç dakika bekletilir. Ardından protez bu karışım ile yumuşak bir fırça yardımıyla fırçalanır. Son olarak su ile iyice durulanır. Aktident diş temizleme tabletleriyle rahatlıkla diş protezlerinizi temizleyebilirsiniz.

Aktident Diş Protezi Temizleme Tableti ürününü, hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.
 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı