facebook twitter

DİŞ PROTEZİ NASIL TEMİZLENİR?

DİŞ PROTEZİ NASIL TEMİZLENİR?

Diş protezi bakımı, diş protezi yaptıranların en çok merak ettiği konulardan biridir. Yeni Diş Protezi yaptıranlar için bu yazımızda bir rehber olmaya çalışacağız. Diş Protezi nasıl temizlenir? sorusunun yanıtını ve diş protezi bakım ürünlerinin neler olduğunu anlatacağız.
Diş protezi yaptırmak durumundaysanız ya da diş protezi yaptırdıysanız bundan sonra önem vereceğiniz ilk şey şüphesiz diş protezi temizliği olmalıdır.Diş protezi temizliğinde pek çok ürün bulunmaktadır. Aktident, diş protezi temizliğinde geniş ürün yelpazesiyle her ihtiyacınıza karşılık vermek için sizinledir.

DİŞ PROTEZİ SAKLAMA KUTUSU

Diş protezi temizlemek için ihtiyacınız olan bütün ürünler Aktident tarafından sunulmaktadır. Diş protezinizi hijyenle muhafaza etmenin en önemli yolu kullanmadığınız zamanlarda muhafaza edebileceğiniz bir diş protezi saklama kutusudur. Aktident diş protezi saklama kutusu, özel olarak tasarlanan yapısı sayesinde diş protezini nasıl saklarım? Sorusuna yanıt verirken aynı zaman da hava alan yapısı sayesinde diş protezinde bakteri oluşumunu da engeller.

DİŞ PROTEZİ FIRÇASI

Diş protezi bakımında en önemli kural, diş protezini tıpkı normal dişler gibi düşünerek zararlı gıda ve içeceklerden korunmak olacaktır. Nasıl ki dişimizi şekerli bir şey yedikten sonra fırçalamamız gerekiyorsa benzer biçimde diş protezi de fırçalanmalıdır. Bunun için Aktident diş protezi fırçası ile protez temizlenmelidir. Diş protezi yeterince temizlenmezse bakteri oluşumuna sebep olabilir. Dolayısıyla, sağlık problemi yaşamamak için diş protezinin her gün Aktident diş protezi fırçası ile temizlenmesi gerekmektedir.

DİŞ PROTEZİ TEMİZLEME JELİ

Diş protezi temizleme jeli, diş protezi için önemli diş protezi bakım ürünleri arasındadır. Nasıl dişlerimizi her gün diş macunu ile fırçalıyorsak diş protezlerimizi de proteze zarar vermeyen bir ürünle fırçalamamız gerekmektedir. Jel formu ile protezleri çizmeyen Aktident Diş Protezi Temizleme Jelini her gün 1-2 damla olacak şekilde diş protezi üzerine sıktıktan sonra Aktident diş protezi fırçası ile yapılan etkin temizlik sayesinde diş protezi üzerindeki çay, kahve ve sigara lekelenmelerini temizler, bunların diş protezine zarar vermesini önlemeye yardımcı olurken içerisindeki japon nanesi bitki özeleri ile diş protezinize aradığınız ferahlığı verir.

DİŞ PROTEZİ TEMİZLEME TABLETİ

Diş protezi temizliği hijyen kurallarına uymayı gerektiren ve sabırla hareket etmeniz gereken bir süreçtir. Diş protezini temizlerken tam tersine protezinizde bakteri oluşumuna neden olabilirsiniz. Diş protezini temizlerken kullanmanız gereken önemli bir ekipman Aktident Diş protezi temizleme tabletidir. Diş Protezi temizleme tableti, protez temizleyiciler arasındaki en pratik ürünlerden biridir. Tek yapmanız gereken Aktident diş protezi temizleme tabletini bir kaba koymak, yeterli miktarda su ekledikten sonra protezin tamamını suyun içine bırakmak. Yalnızca 3 dakika içerisinde Aktident diş protezi temizleme tableti, diş protezini temizler. Eğer Aktident diş protezi temizleme tabletinin derinlemesine temizlik sağlamasını istiyorsanız 15 dakika beklemeniz, gerekli protez temizliğinin sağlanması için yeterli olacaktır.

DİŞ PROTEZİ YAPIŞTIRICI KREM

Tutmayan diş Protezini yapıştırmak için Aktident diş protezi yapıştırıcı kremi kullanmanız gerekmektedir. Diş Protezini yapıştırmadan önce Aktident diş protezi temizleyici tablet yardımıyla, diş protezini temizlemeniz gerekmektedir. Diş protezini temizledikten sonra, Aktident diş protezi yapıştırıcı kremi kullanarak diş protezini yapıştırabilirsiniz. Aktident diş protezi yapıştırıcı krem adaçayı ve papatya bitki özleri sayesinde protezinizin oluşturduğu yaraların iyileşme süreçlerini daha rahat atlatmanıza yardımcı olur ve çinko içermeyen özelliği ile öne çıkmaktadır.

DİŞ PROTEZİ EKONOMİK BAŞLANGIÇ SETİ

Eğer diş protezini yeni yaptırdıysanız, diş protezi bakımı hakkında çok fazla bilginiz yoksa öğrenmenin ve diş protezi bakımını yapmanın en ekonomik yolu, Aktident ekonomik başlangıç setinde bulunmaktadır. Diş protezi yapıştırıcı krem, 6’ adet temizleme tableti ve 1 adet saklama kutusu içeriğiyle Aktident ekonomik protez başlangıç seti üm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir Aktident ürünüdür.

Diş protezi bakımı ve Diş protezi temizliği nasıl yapılır?

Sorusuna cevap aradığımız bu yazımızda Aktident’in Diş protezi temizleme ürünlerini inceledik. Diş protezinin sağlıklı kullanımı ve diş protezi bakımı için Aktident ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Aktident Diş Protezi Temizleme Seti ürününü, hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.
 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı