facebook twitter

Diş Protezlerinde Karşılaşılan Yapıştırma Problemleri

Diş Protezlerinde Karşılaşılan Yapıştırma Problemleri

Diş protezleri kullanmaya yeni başladıysanız ağzınızda sabit olmadığını hissetmeniz ve her an bir kazayla karşılaşacağınızı düşünmeniz son derece olağandır. Diş protezlerinizin ağzınızda sabit olduğunu bilmek kendinize olan güveni artırır. Bunun yanı sıra protezlerinizin ağzınızda sabit durmasını sağlayan bu ürünler sosyal hayatınızda size konfor sunar. Sosyal yaşamınızda dostlarınızla birlikteyken gülerken veya yemek yerken kendinizi güvende hissetmek isteyebilirsiniz. Diş protez yapıştırıcıları protez kullanırken hayatınızı kolaylaştıran ilk ürünler arasında yer alır.

Diş Protezi Yapıştırıcısı Kullanırken Herhangi Bir Problemle Karşılaşır Mısınız?

Diş protezlerinizin yemek yerken veya konuşurken hareket etmesini veya ağzınızdan çıkmasını engellemek için protez yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Fakat bu ürünler dikkatli kullanılmadığında nadir de olsa bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Diş protezi yapıştırıcıları hakkında aklınızda olması gereken ilk unsur yapıştırıcının kalıcı bir uygulama olmadığıdır. Gün içerisinde yediğiniz ve içtiğiniz gıdalar nedeniyle yapıştırıcı ağzınızda çözülür. Bu nedenle yapıştırıcıyı günde 2 ya da 3 defa diş protezlerinize uygulamalısınız. Siz de Aktident diş protezi yapıştırıcı krem kullanarak protezlerinizi çok daha sıkı hissedebilir ve yaşamınızı konfor içinde sürdürebilirsiniz. Diş protezi yapıştırıcısı kullanırken protez temizliğine çok dikkat etmeniz gerekir. Protez hijyenine dikkat etmediğinizde protez yapıştırıcısı kullanmasanız da ağız içi mantar enfeksiyonu oluşabilir. Dolayısıyla, diş protezlerinizi gün içerisinde 2 defa ağzınızdan çıkartarak protezin iç yüzeyini bir diş fırçası yardımıyla temizledikten sonra bol su ile çalkalamalısınız.

Diş Protezinizi Yapıştırmadan Önce Temizlemelisiniz

Diş protezi yapıştırıcısı kullanıyorsanız yapıştırmadan önce protezinizi mutlaka temizlemelisiniz. Bazı kişiler yapıştırıcının etkisinin kaybolmaması için diş protezinin iç yüzeyinin ve ağız içi temizliğini öteleyip bütün gün protezini ağzında tutar. Bu nedenle ağız içi mantar enfeksiyonu oluşabilir. Diş protezi yapıştırıcılarını aşırı miktarda kullanmaktan kaçınmalısınız. Aktident diş protezi yapıştırıcı kremi kullanmadan önce protezlerinizi temizleyerek durulayın. Krem şeklinde tasarlanmış ürünü 2-3 şerit halinde protezinize uygulayın. Ardından protezinizi ağzınıza yerleştirerek birkaç saniye süreyle çenenizle bastırın. Yaklaşık beş dakika bekledikten sonra yemeğinizi yiyin. Aktident diş protezi yapıştırıcı kremin dozunu kaçırdığınızda yapıştırıcı güç olumsuz yönde etkilenebilir.

Aktident Diş Protezi Seti ürününü, hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.
 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı