facebook twitter

Hamilelikte Ağız Yaralarında Kullanılabilecek Jel

Hamilelikte Ağız Yaralarında Kullanılabilecek Jel

Hamileliğiniz sırasında pek çok sağlık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan birisi de halk arasında aft olarak bilinen ağız ülserleridir. Ağız ülseriniz varsa yemek yiyemezsiniz, herhangi bir şey içemezsiniz hatta tükürük salgılarınızı bile kontrol edemezsiniz. Hamileliğiniz sırasında sizi ağız ülserlerine karşı daha duyarlı kılan birçok neden bulunur. Hormonal değişiklikler bu nedenlerin başlıca nedenidir. Hamilelik, vücudunuzun toksinlere tepki verme şeklini ve diş eti dokusuna kan akışını etkileyebilecek hormonal değişiklikler üretir. Bunun yanı sıra hamileliğiniz sırasında vitamin eksikliği yaşadığınız için ağız yarası oluşabilir. Bu nedenle özellikle B12 Vitamini, folik asit ve çinkoyu yeterli miktarda almaya çalışın.

Ağız Yarası Oluştuysa Ne Yapmalısınız?

Öncelikle ağız hijyeni uygulamanız gerekir. Ağız yaraları 10 gün sonra kendiliğinden geçse de çok ağrılıdır. Bu ağrıları en aza indirmek ve ağız yarasının daha çabuk iyileşmesini sağlamak için Aftamed kalkan jel kullanabilirsiniz. Bebeğinize ve size hiçbir zararı olmayan jel özellikle geniş ve çok ağrılı ağız yaraları için üretilmiştir. Ürün ağrılarınızı hafifleterek daha kısa süre içinde iyileşmenizi sağlar. İltihaplanma sürecini denetler ve ağız yarası nedeniyle kuruyan dokuların yeniden nemlenmesini sağlar. Dokularınızı nemlendiren Aftamed kalkan jel sayesinde ağrılarınız azalır. Aynı zamanda ürün hamilelerin yanı sıra onkoloji tedavisi gören hastalarda görülen mukozitler için kullanabilir. Aftamed kalkan jel içeriğinde alkol ve şeker bulunmaz. Ağız mukozası ile aynı PH değerinde olduğundan yan etkiye neden olmaz. Jeli yuttuğunuzda herhangi bir zarar vermediği için endişelenmeniz gerekmez. Diğer ilaçlarla etkileşimi olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aftamed Kalkan Jel Nasıl Kullanılmalı?

Aftamed Kalkan Jel geniş ve çok ağrılı ağız yaraları için yüksek yoğunlukta konsantre formül kullanılarak tasarlanmıştır. Ürünü doğru kullandığınızda ağrılarınızı hızlı bir şekilde hafifletir. Jeli uygulayacağınız bölgeyi temiz bir pamuklu çubuk ile kurutarak yeterli miktarda jeli yaranın üzerine uygun şekilde yayın. Yara, çok geniş bir yüzeye yayıldıysa Aftamed kalkan jel yaranın tamamını kaplamalı. Ürünü bir hafta boyunca öğünlerden sonra günde 2 veya 3 defa kullanın. Şikayetiniz ortadan kalkıncaya kadar Aftamed kalkan jel kullanmanız gerekir. Doz aşımı riski olmadığı için gerekirse daha sık tekrarlayabilirsiniz. Aftamed Yüksek Koruyucu Kalkan Jel ürününü, hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.
 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı