facebook twitter

Protez Diş Temizliğinde Ne Tür Diş Fırçası Kullanılmalı?

Diş protezlerinin temizliği sabit dişlere göre oldukça farklıdır. Diş protezlerine sahip olan kişilerin yemeklerden sonra dişlerini mutlaka yıkamaları gerekir. Protez dişlerin günde iki defa düzenli olarak fırçalanması gerekir. Protez diş temizliği için kullanılacak fırçanın aşındırıcı etkisi düşük ve yumuşak yapıda olması gerekir. Protez diş için bakım ve temizliğin önemi oldukça büyüktür.

Protez Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Protez dişler, doğal dişlere benzediğinden dolayı görüntünüzde değişikliğe yol açmayacak biçimde tasarlanır. Akrilik ve metalik malzemelerden yumuşak ya da sert reçineden yapılan diş protezlerinin sağlığını korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için günlük ve düzenli bir bakımın yapılması gerekir.

Diş Protez Bakımı İçin Neler Yapılır:

  • Protez dişin günde en az bir defa mutlaka çıkarılıp nazikçe temizlenmesi gerekir. Bir bardak ılık su içerisine diş protezinizi ve kullandığınız 1 adet diş tabletinizi atarak günlük bakımını yapabilirsiniz.
  • Diş protezleri yumuşak bir protez fırçası ya da yumuşak başlı bir diş fırçası ile fırçalanmalıdır. Normal diş macunları aşındırıcı olduğundan dolayı çiziklere neden olur. Bundan dolayı diş protez temizleme jeli kullanılması önerilir. Aktident Diş Protez Jeli bu amaçla kullanabileceğiniz ürünlerin başında gelir.
  • Gün içerisinde protez arasına giren ve rahatsız edici yiyecek artıklarının temizlenmesi için protez diş ılık su ile yıkanmalıdır. Kesinlikle kaynamış su kullanılmaması gerekir. Çünkü aşırı sıcak olan sular protezinizin şeklinin bozulmasına yol açabilir.
  • Protezinizi çıkarttıktan sonra ağız içi, yanak, damak, dil ve doğal dişlerinizi yumuşak başlı diş fırçası ile temizleyebilirsiniz.

Protez Diş Nasıl Fırçalanır?

Diş protezlerinin gündelik devamlı olarak temizlenmesi ağız hijyeni açısından oldukça önemlidir. Özellikle protezin baskı yaptığı yerlerde ve tahriş olan kısımlarda olağan bir iltihaplanmayı önlemek adına mutlaka protezlerin tam olarak temizlenmesi şarttır. Aktident Diş protez fırçası çift başlı tasarıma ve özel fırça yapısına sahiptir. Bu yapısı sayesinde protez dişlerde ulaşılması güç alanlara ve ön kısımlara ulaşarak etkin bir temizleme imkânı sunar. Protez dişlerin derinlemesine ve mükemmel bir temizliği için kişilerin protez diş fırçaları ve protez temizleyici jel kullanmaları tavsiye edilir. Hassas materyallerden üretilen diş protezleri için özel olarak tasarlanan temizleyici jeller dişlere tam bir hijyen, parlaklık ve pürüzsüzlük hissiyatı verir.

Protez Diş Temizlik ürünlerini Aktident’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.

 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı