Şeffaf Plaklar Nasıl Temizlenmeli?

Hiçbir rahatsızlık hissetmeden gülümsemek herkes için önemlidir. Bu sebeple birçok kişi güzel gülüşler için ortodontik tedavilere başvurur. Güzel gülüşler elde etmek için metal braketler, şeffaf plaklar, görünmez ya da estetik teller ortodonti tedavileri sırasında sık uygulanan yöntemlerdir. Şeffaf plaklar hem tedavi amaçlı hem de ortodonti tedavileri bittikten sonra koruma amacıyla kullanılır. Ancak, şeffaf plakların kullanımı sırasında gerekli hijyen koşullarına göre bakımlarının yapılması çok önemlidir.

Şeffaf plakların temizliği sadece uygulama alanı değil tüm ağız sağlığı için çok önemlidir. Ağız kokusu ve leke oluşmasını önlemek için şeffaf plak temizliğinde temizleme jeli kullanılması çok daha hijyenik sonuçlar alınmasını sağlar.

Şeffaf Plakları Temizleme İpuçları Nelerdir?

Plakların temizliği için günde sadece birkaç dakika ayırmak yeterlidir. Etkili bir plak temizliği için uygulayabileceğiniz birkaç ipucunu birlikte inceleyelim.

Plaklarınızı Jel ile Temizleyin

Plaklarınızı ağzınızdan çıkardıktan sonra güçlü bir temizlik için temizleme jeli ile yıkayabilirsiniz. Jel ile hafif hareketlerle yaptığınız temizlikten sonra ılık bir suyun altında bol su ile temizliği tamamlayabilirsiniz.

Plaklarınızı İyi Fırçalayın

Yumuşak uçlu bir diş fırçası yardımı ile plaklarınızı ılık suyun altında fırçalayabilirsiniz. Böylece leke oluşumunu ve ağız kokusunu engelleyebilirsiniz. Temizleme jelleri ile yıkama ve fırçalama plak temizliğinin en önemli aşamalarıdır. Bu iki yöntem sayesinde yeterli bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Plaklarınızı Ağzınıza Yerleştirmeden Önce Tekrar Yıkayın

Plaklarınızı ağzınıza takmadan önce jel ile yeniden yıkamanız tam bir hijyen elde etmek için çok önemlidir. Böylece plaklarınızı uzun süre temiz ve sağlam olarak kullanabilirsiniz.

Şeffaf Plak Temizliği Neden Önemlidir?

Şeffaf plaklar tedavi ve tedavi sonrası koruma sürecinin önemli bir parçasıdır. Ancak, ortodontik tedavi sonrası kullanılan şeffaf plaklar hijyen kurallarına uyulmazsa, tedaviyi olumsuz yönde etkiler. Plak temizliği tüm ağız sağlığınız için oldukça önemlidir. Yalnız gece yatmadan önce ya da haftada bir kez yapılan temizlik yeterli değildir. Ağzınıza taktığınız bu apareyin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Böylece ağız hijyeninizi sağladığınız gibi tedavi sürecinizi de kısaltabilirsiniz. Plak temizliğinde kullanacağınız jeller için ile uzun süreli hijyen sağlayabilirsiniz.Diş Protezi temizleme jelini Aktident’den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı