facebook twitter

Ağız Çalkalama Suyu Nasıl Kullanılır?

Ağız ve diş sağlığınızı korumak için diş temizliğine önem vermeniz gerekir. Ağız bakımınızda daha sağlıklı dişlere ve güzel gülüşlere sahip olmak için ağız çalkalama suyu da kullanmalısınız. Ağız çalkalama suyunun kullanımı oldukça pratiktir. Ağız bakımınızda rutin diş fırçalama sonrası bir miktar gargara ile ağzınızı 30 saniye kadar çalkalamanız yeterlidir.

Ağız Çalkalama Suyu Kullanımının Yararları Nelerdir?

Daha hijyenlik ağız içi, daha sağlıklı diş ve diş etleri için ağız bakımına özen göstermeniz gerekir. Ağız çalkalama suyu sayesinde diş problemlerinden, çürük oluşumundan ve ağız içerisindeki yaralardan kurtulabilirsiniz. Ağız çalkalama suyunun en önemli özelliklerinden biri bakterileri ve plakların oluşturacağı zararlara karşı bir koruma oluşturmasıdır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanacağınız ağız çalkalama suyu gargara yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ağız içerisindeki yaraların iyileşmesi yardımcı olur.
  • Ağız hijyeni ve temiz bir nefes oluşmasını sağlar.
  • Dişlerde çürük oluşumuna engel olur.
  • Beslenme sonrası ağızda oluşan kötü tat oluşumunu ortadan kaldırır.
  • Ağız temizleme suyu burun ve boğazdaki enfeksiyonları da hafifletir.
  • Ağızdaki bakterilerin azalmasını sağlar, düzenli kullanımda ağız içerisindeki yaraların oluşmasını önler.
  • Gargara diş minesini güçlendirir ve tüm ağız içerisini asitlerden korumaya yarar.

En iyi sonucu alabilmek için ağız bakım ürünlerinin her zaman düzenli kullanılması önerilir. Ağız bakım suyunun da uzun süreli kullanımlardan sonra etkisi çok daha yüksektir. Ağız hijyeni ve diş sağlığı için ağız bakımında çalkalama suyu etkin bir rol oynar.

Ağız Çalkalama Suyunu Nasıl Kullanmalısınız?

Ağız çalkalama suyu kullanım açısından oldukça pratiktir. Yemeklerden sonra günde 2 yada 3 defa veya gerekirse daha sık olarak ürünün miktarı, kabın kapağı kadar olmalıdır. Kapağın ölçüsü, tek seferlik ağız hijyeni için yeterli olan miktara göre tasarlanır. Ağız çalkalama suyunu kullandıktan sonra tükürmeniz yeterlidir. Ağzınızı tekrar suyla çalkalamanıza gerek yoktur. Ağız çalkalama suyunun etkisi uzun süreli ve düzenli kullanımda çok daha etkin bir şekilde görülür.

Ağız Çalkalama Suyu için Aktident’den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı