Antibakteriyel Maske Nedir?

Antibakteriyel Maske Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Antibakteriyel maske, kendisine temas eden bakterilerin çoğalmasını önleyen ve ölmelerini sağlayan maskeler için kullanılan bir tanımlamadır. Antibakteriyel maskelerin üretiminde özel maddeler ve teknikler kullanılır. Son dönemde artan maske ihtiyacına paralel olarak, sağlıksız koşullarda üretilen maskelerde de artış gözlenmektedir. Antibakteriyel bir maske alırken bazı kriterlere uyup uymadığını kontrol ederek, kendiniz için doğru seçimi yapabilirsiniz.

Antibakteriyel Olduğu Kanıtlanmış Olmalı

Antibakteriyel maske alırken, bahsedildiği gibi antibakteriyel olup olmadığı tespit edilmiş olanları tercih etmeniz gerekir. OPMG gibi, test kuruluşları tarafından onaylanan antibakteriyel maskeleri tercih edebilirsiniz. Maskeleri almadan önce, paketlerinin üzerinde yazan detayları incelemeniz içeriğinde kullanılan malzemeler hakkında size fikir verecektir. Bir maskenin antibakteriyel olabilmesi için üretiminde kullanılan malzemenin antibakteriyel özellik göstermesi gerekmektedir.

Su Geçirmeyen Antibakteriyel Maskeler Alın

Ağzımızı ve burnumuzu kapatmak için kullandığımız maskeler, suyla temas ettiğinde ıslanabilmektedir. Nemli maskenin ağıza temasıyla, vücuda bakteri geçişleri olabilir. Bu nedenle, antibakteriyel maskelerin su sızdırmaz özellikte olması sağlığınız açısından önemlidir. Diğer yandan, nefes alışverişi sırasında ortaya çıkan nemi emen maskeler önceliğiniz olmalıdır. Hava alışverişinin maskenin dış yüzeyinde gerçekleştiği maskeler daha sağlıklıdır.

Koku Önleyici Antibakteriyel Maskeler Daha Konforlu

Gün içerisinde uzun süreler boyunca kullanmak zorunda kaldığımız maskeler, bir süre sonra kötü kokulara neden olabiliyor. Maskelerin üretiminde kullanılan kalitesiz malzemeler, artan nefes alışverişi sonrasında istenmeyen kokulara yol açabiliyor ve yaşam kalitesini düşüren bir etki yaratıyor. Kullanırken sizi rahatsız etmeyecek, koku önleyici özelliği bulunan antibakteriyel maskeleri tercih edebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı İçin Ölçülerinize Uygun Maskeler Tercih Edin

Antibakteriyel maskeleri kolaylıkla kullanabilmek için, yüz ölçülerinize uygun maske tercihinde bulunduğunuzdan emin olmalısınız. Kulaklarınızda ve burun kenarlarınızda yaraların oluşmaması veya ağız ya da burun kenarlarınızda boşlukların meydana gelmemesi için, yüzünüze tam oturan bir maske almalısınız. Size uygun en ideal ürünü seçebilmek için, burun ucunuzun birkaç cm üzerinden başlayarak çene altınıza doğru uzanan dikey çizginin kaç cm olduğunu ve yine burun ucunuzun birkaç cm üzerindeki noktadan kulağınızın üst kısmına kadar uzanan yatay çizginin kaç cm olduğunu bilmeniz gerekir. Antibakteriyel maskeler küçükten büyüğe doğru S, M, L gibi ölçü kalıplarına sahiptir. Bunlardan sizin ölçülerinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Yumuşak ve pratik lastiklerle tamamlanan maskeler, kullanım kolaylığı sunması açısından daha avantajlıdır.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı