facebook twitter

Diş Fırçalarken Diş Eti Kanaması Neden Olur?

Diş ve diş eti sağlığı, ağız bakımının olmazsa olmaz aşamalarından biridir. Günlük bakım rutini içerisinde yer alan koruyucu ürünler, sağlıklı bir yaşamın gerekliliklerindendir. Gelişen teknoloji ile tasarlanan fırça, macun ve ağız bakım suyu kanama ve çürükleri azaltır. Her yaşta keyifle gülümsemenizi sağlayarak sağlığınızı önemser.

Diş Eti Sağlığı İçin Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar Nelerdir?

Diş eti kanaması, plak birikmesiyle meydana gelir. Biriken bakteri plakları, iltihaplanmaya yol açarak sağlığınızı tehdit eder. Kanamayı önlemek için dikkat etmeniz gerekenler;

  • Macun ve fırça seçiminde doktorunuza danışabilirsiniz. Pek çok çeşidi bulunan ürünler arasından kendinize uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Diş etleriniz için yumuşak kıllı fırçaları kullanarak hassasiyet göstermeniz gerekir. Ağız hijyenini tamamlamak için arayüz fırçası da tercih etmelisiniz. Aktident Arayüz fırça setleri ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.
  • Fırçanın baş kısmının büyüklüğünün ağzınıza uygun olması, fırçalama sürecini kolaylaştırır.
  • Sap kısmının yumuşak ve kalın olması ise, rahat etmenizi sağlar.
  • Florürlü diş macunları, çürük ve diş eti sorunlarına karşı mücadele eder.
  • Diş hekiminin önerdiği arayüz ile temizlik yaparak kanamayı önleyebilirsiniz.

Diş Eti Kanamasının Nedenleri Nelerdir?

Diş eti kanaması, önemli sağlık sorunlarının işareti olarak görülebilir. 4’lü, 6’lı ve 25’li Aktident Arayüz Fırça setleri arasından tercih yaparak rutininize dönebilirsiniz. Bu sorunun nedenleri arasında;

  • Ağız temizliği sırasında kullanılan ürünler,
  • Gebelikte yaşanan hormonal değişiklikler,
  • Sağlıksız beslenme düzeni,
  • Bazı ilaçların yan etkisi,
  • Stres, bağışıklık sisteminin güçsüzlüğü ve damar sağlığının bozulması.

Diş Eti Kanamasını Geçirmenin Yolları Nelerdir?

Diş eti kanaması, birçok nedene bağlı oluşabileceği için tedavi yolları da değişiklik gösterir. Öncelikle, dişlerinizi günde 2 kez doğru bir şekilde fırçalayarak ağız hijyeninizi sağlamanız gerekir. Arayüz fırçası ile dişlerinizin etrafında oluşan plakları önleyebilirsiniz.

İltihaplanma riskini azaltarak kanamaya karşı da önlem alabilirsiniz. Erken teşhis, tedavinin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olabilir. Ağız ve diş yapısına uygun fırçayı kullanarak hafif hareketlerle fırçalamak, arayüz fırçası kullanmak, aşırı şeker ve karbonhidrat tüketimini azaltmak, düzenli diş muayenesine gitmek dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alır.

Aktident ağız ve diş ürünleri ile kanama olasılığını azaltabilirsiniz. Arayüz fırçası ürününü, Aktident’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı