Diş Protez Temizliğinde Temizleme Jeli Kullanımı

Yaşlanan dünya nüfusuyla birlikte diş protezi kullanımı da yaygınlaştı. Bu durum protezle ilgili bazı bakım ürünlerine duyulan ihtiyacı artırdı. Protezlerin hayatımıza dahil olmasıyla birlikte çeşitli bakım ürünleri de piyasadaki yerini aldı.

Protez kullanan kişilerin ağız ve diş sağlığı için çeşitli medikal hijyen ürünleri kullanması gerekir. Protez temizliğinde kullanılan ürünler, türlerine göre kremler, macunlar, jeller, solüsyonlar ve tabletler olarak sınıflandırılabilir. Diş protezi temizleme jeli bu ürünlerin başında gelir.

Diş Protezi Hijyeninin Önemi

Sürekli olarak kullanılan protezlerin uzun ömürlü olması ağız ve diş sağlığı için büyük önem taşır. Bu sebeple protezlerin temizliği günlük yapılmalıdır. Düzenli biçimde temizlenmeyen protezler bakteri plağı oluşumuna, diş eti hastalıklarına ve ağız kokusuna neden olur. Ayrıca uygun olmayan yöntem ve araçlarla yapılan veya ihmal edilen temizlik, protezin deformasyonuna neden olabilir.
Tıpkı doğal dişlerde olduğu gibi protez dişler üzerinde de gıda artıkları ve plaklar birikerek ağız ve diş hijyenini tehdit eder. Ağız hijyeninin yeterli olmadığı durumlarda karşılaşılabilecek sorunlar şöyledir;
  • Ağız kokusu
  • Protez üzerinde lekelenme
  • Diş eti hastalıkları
  • Kalan dişlerde boşluk oluşması ve diş kayıpları
  • Kalp ve diyabet hastalığı
Uzman diş hekiminizin önerisiyle kullanacağınız ağız ve diş sağlığı ürünleri sayesinde protez bakımınızı nasıl daha etkin hale getirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Diş Protezi Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Diş protezine sahip kişiler kullandıkları proteze göre bazı temizleyici ürünlere ihtiyaç duyarlar. Protez temizleyici ürünler bu ihtiyacı karşılamak üzere üretilir. Bu temizleyiciler, protez yüzeyindeki leke, tortu ve kalıntıları güvenli ve hijyenik bir biçimde çıkarmak için farklı yöntemlerle tasarlanmış çeşitli ürünlere karşılık gelir.
Düzenli olarak temizlenmesi gereken diş protezi bakımında kullanılan ürünlerden biri de Aktident Diş Protezi Temizleme Jelidir. Bu ürün plak oluşumunu engelleyerek diş protezi hijyeninin etkinliğini artırır. İçeriğindeki Japon nanesi bitki özleri ile ferahlık hissi vererek ağız kokusunu önler. Diş protezi temizleme jelinin kullanımı şu şekildedir;
  • Birkaç damla Aktident diş protezi temizleme jeli ıslak proteze damlatılır
  • Aktident diş protezi fırçası yardımıyla protez nazikçe fırçalanır
  • Temizlik tamamlandıktan sonra protez su ile durulanır
  • Günde iki defa kullanılır
  • Düzenli kullanımda çay, kahve ve sigara lekelerinin oluşması önlenir
Diş ve ağız hijyeniyle ilgili yeni ürünler hakkında daha fazla bilgi edinerek bu konudaki faydalı alışkanlıklara yeni ürünler ekleyebilirsiniz. Protezinizin bakımı için Aktident diş protezi temizleme jelini https://aktident.com.tr ‘den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı