Dişlerinizin Daha Beyaz Olması İçin Neler Yapabilirsiniz?

Dişlerinizin Daha Beyaz Olması İçin Neler Yapabilirsiniz?

Dişlerinizin daha beyaz olması için, çevrenizden duyduğunuz ve evde yapabileceğinizi söylenen yöntemler (karbonat ve limon karışımıyla dişlerinizi fırçalamak gibi) yarardan çok zarar getirebilir. Dişlerinizin çizilmesine, aşınmasına ve hatta dişlerinizin koruyucusu mine tabakasının tahrip olmasına yol açabilir. Böyle yöntemler kullanmak yerine, doktorların her zaman tavsiye ettiği birkaç basit yöntemi düzenli olarak uygulayarak dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz:

Daha Beyaz Dişler İçin Arayüz Fırçası

Günlük, düzenli ve doğru ürünlerle uygulanan ağız ve diş bakımıyla; daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Peki iyi bir ağız ve diş bakımının kriterleri nelerdir? Öncelikle günde en az 2 defa, öğünlerden sonra dişlerinizi fırçalamalısınız. Sert diş fırçaları minenizi aşındıracağından, diş temizliğinizi çok sert fırçalarla yapmamanızda fayda var. Diş fırçalama tekniklerine uyarak, sağa-sola değil yukarı-aşağı hareketlerle tüm dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olarak temizliğinizi tamamlayın. Çok iyi bir ağız ve diş bakımı için diş fırçalamak yeterli değildir. Diş fırçasının ulaşamadığı alanlar için diş ipi kullanmalısınız. Yemek yedikten sonra iki işaret parmağınızı kullanarak yine aşağı yukarı hareketlerle, diş aralarında kalan artık maddeleri temizleyebilirsiniz. Son olarak ise arayüz fırçasını mutlaka kullanmanız gerekir. Diş aralarında kalan, diş ipinin dahi ulaşamadığı ve diş etiyle dişin kesiştiği hassas alan içinse diş arayüz fırçalarını kullanabilirsiniz. Diş arayüz fırçası, diş sağlığı açısından olduğu kadar daha beyaz dişlere sahip olmak isteyenlerin de vazgeçemediği bir uygulamadır.

Diş Hekiminizden Randevu Alın

Düzenli ağız ve diş bakımı uygulamanıza rağmen dişleriniz istediğiniz kadar beyazlamayabilir. Bunun nedeni gün içinde fazlaca tükettiğiniz çay, kahve ve kola gibi renkli gıdalar olabileceği gibi; sigara gibi genel sağlık için de çok tehlikeli olan kötü alışkanlıklar da olabilir. Tüketim alışkanlıklarınız dişlerinizde leke oluşumuna, renk değişimine neden olabilmektedir. Diğer yandan, kullandığınız ilaçlar veya bazı vitamin eksiklikleri de diş renginizin daha sarı görünmesine yol açabilir. Bunların hiçbirinin olmadığı durumlarda, orijinal diş renginiz beyaz olmayabilir. Dişlerinizin daha beyaz görünmesine engel olan her ne ise, bunu tespit edebilecek olan kişi diş hekiminizdir. Diş hekiminizden randevu alarak, dişlerinizin neden beyazlamadığını öğrenebilir ve beyazlaması için alternatif çözüm önerileri talep edebilirsiniz. Profesyonel destek alarak, daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı