facebook twitter

En İyi Şeffaf Plak Temizleme Jelleri Hangileridir ve Nasıl Seçilirler?

Çapraşık dişlerin düzeltilmesi ve ayrık dişlerin tedavisi ya da yanlış çene kapanışlarının giderilmesinde uygulanan ortodonti tedavileri, yeni teknolojiler sayesinde farklı alternatifler sunuyor. Şeffaf plaklar da, uzun yıllardır kullanılan diş tellerine alternatif olarak uygulanmaya başlandı. Şeffaf plak kullanan kişilerin ağız ve diş sağlığı için çeşitli medikal hijyen ürünleri kullanmaları gerekir. Plak temizliğinde en etkin temizlik sağlayan ürünlerden biri temizleme jeli bir diğeri ise özel teknoloji ile üretilmiş fırçadır. Temizlik jeli ve fırça seçiminde en önemli noktalar, kaliteli ve yüksek performanslı bir ürün olmasıdır. Aktident şeffaf plak temizleme jeli ve fırçası ile etkin bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz.

Şeffaf Plak Temizliği Neden Önemlidir?

Ağızda uzun süre kalan şeffaf plakların temizliği, ağız ve diş sağlığı için büyük öneme sahiptir. Bu sebeple şeffaf plak temizleme jeli ile düzenli plak temizliği yapılmalıdır. Düzenli şekilde temizlenmeyen plaklar, bakteri plağı oluşumuna, diş eti hastalıklarına ve ağız kokusuna sebep olabilir. Düzenli plak temizliğinin yapılmadığı durumlarda karşılaşılabilecek sorunlar şöyle sıralanabilir.

  • Ağız kokusu
  • Plak üzerinde lekelenme
  • Diş eti hastalıkları

Şeffaf plak temizleme jeli ve fırçası sayesinde, sıraladığımız sorunların önüne geçebilirsiniz. Plaklarınızı çıkardığınızda etkin bir temizlik sağlamak için temizleme jeli ile yıkayabilirsiniz. Temizlik jeli ve fırçası ile beraber yaptığınız temizlik sonrası, plağınızı ılık bir suyun altında bol su ile yıkayarak temizliği tamamlayabilirsiniz.

 Şeffaf Plak Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Şeffaf plak kullanan kişiler bazı temizleyici ürünlere ihtiyaç duyar. Şeffaf plak temizleme jeli, bu ihtiyacı karşılamak üzere üretilir. Temizleme jeli; plak yüzeyindeki leke, tortu ve kalıntıları güvenli ve hijyenik bir biçimde temizleyebilmelidir. Bu sebeple jel seçiminizde güvenilir ve kaliteli ürünler içinden seçim yapmanız oldukça önemlidir.

Damla formundaki Aktident diş protezi temizleme jeli sayesinde uzun ömürlü bir plak kullanımı elde edebilirsiniz. Günde iki defa kullanılabileceğiniz jel sayesinde çay, kahve ve sigara lekelerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Temizleme jelinin içeriğindeki Japon Nanesi bitki özleri ile ağız kokusu sorununu giderebilir ve ferah bir gün geçirmenizi sağlar.

Şeffaf Plak temizleme jelleri için Aktident’den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı