facebook twitter

Şeffaf Plak Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Kural Nedir?

Herkes güzel bir gülüşe sahip olmak ister. Metal braketler, şeffaf plaklar ile gerçekleştirilen ortodonti tedavileri, güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerdir. Şeffaf plak tedavisi ile çapraşık dişlerin düzeltilmesi, hizalanması ve çenenin yeniden yapılandırılması amaçlanırken, metal braket görünümü gibi estetik kaygılar da ortadan kaldırılır.

Şeffaf plak tedavi amaçlı kullanıldığı gibi ortodonti tedavisi tamamlandıktan sonra ulaşılan sonucu korumak amacı ile kullanılır. Şeffaf plakların kullanımında bazı kurallara dikkat edilmesi, tedavinin seyri ve sonucu için son derece önemlidir.

Şeffaf plaklarınızı hekiminizin size anlattığı şekilde takıp çıkarmanız, düzenli olarak temizlemeniz, bakım sırasında doğru ürünleri kullanmanız gerekir.

Şeffaf plak kullanımında 4 önemli kural;

  1. Şeffaf plağınızı çıkarırken, diş eti ve plak sınırına nazikçe kuvvet uygulayın.
  2. Şeffaf plaklar, yemek yeme ve diş fırçalama sırasında kullanılmaz. Şeffaf plağınız takılıyken sıcak içecekler tüketmeyin. Günde en az 20 saat olacak şekilde plaklarınızı takmaya özen gösterin.
  3. Şeffaf plaklarınızı kutusuna yerleştirirken, iç içe geçecek şekilde kutusuna yerleştirin. Üst üste gelecek şekilde kutusuna koymayın.
  4. Her yemek sonrasında dişlerinizi ve daha sonra plağınızı fırçaladığınızda renklenmesinin ve koku yapmasının önüne geçebilirsiniz.

Şeffaf plaklarınızı kullanım talimatına uygun olacak şekilde düzenli olarak temizlediğinizde, tedavinizin sürecini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Şeffaf Plak Temizliği Neden Önemlidir?

Şeffaf plak, günümüzde ortodonti tedavisi ve tedavi sonrası koruma sürecinde kullanılan en gelişmiş yöntemlerden biridir. Ortodonti tedavisinde kullanılan şeffaf plaklarda hijyen kurallarına uyulması, tedaviyi olumlu yönde etkilediği gibi ağız sağlığınızı da korur.

Kullandığınız plakları, günlük düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Şeffaf plak temizleyici için Aktident diş protezi temizleme jeli ile plaklarınızı temizleyebilir, ılık ve bol su ile plak temizliğini tamamlayabilirsiniz. Bu sayede ağız sağlığınızı korurken tedavi sürecinizi de kısaltabilirsiniz. Plak temizliğine dikkat ederek, uzun süreli ağız hijyeni sağlayabilirsiniz.

Şeffaf Plak temizleyici için Diş Protezi Temizleme jelini Aktident’den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı