facebook twitter

Şeffaf Plaklarda Lekelenmeyi Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Çapraşık dişlerin düzeltilmesi, çene kapanışlarının giderilmesinde en çok başvurulan ortodonti tedavilerinden olan şeffaf plaklar, uzun yıllardır kullanılan diş tellerine alternatif olarak uygulanır. Şeffaf plak kullanan kişiler, düzenli olarak plak temizliği gerçekleştirdiğinde; ağız kokusu, diş eti hastalıkları ve plak üzerinde lekelenme gibi olumsuz durumlardan uzak durur. Şeffaf plaklarda lekelenmenin önüne geçmek için günlük rutin bir temizlik programı oluşturulması ve temizleme jellerinden yararlanılması tavsiye edilir.

Kaliteli ve yüksek performans sunan Aktident diş protezi temizleme jeli ile etkin bir temizlik gerçekleştirebilir, plak lekelenmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Şeffaf Plaklarda Lekelenme Nasıl Önlenir?

Şeffaf plakların hijyenik kullanımı için temizliğinin önemi büyüktür. Şeffaf plak tedavisi sonlandığında istediğiniz sonucu elde edebilmeniz için diş plaklarınızın, günde 20-22 saat dişlerinizde takılı olması gerekir. Dolayısı ile plağı belirli aralıklarla temizlemeniz son derece önemlidir. Doğru şeffaf plak temizliği uygulayan kullanıcılar, en tatmin edici tedavi sonuçlarına ulaşabilir. Şeffaf plaklar doğru kullanılmadığı ve temizlenmediğinde bakterileri hapsederek koku oluşumuna, plaklarda lekelenmelere neden olabileceği gibi ağız ve diş sağlığını da tehdit edebilir. Şeffaf plak kullanımın olmazsa olmaz kuralı, rutin temizlik işlemleridir.

  • Şeffaf plakların yemek yemeden ya da içecek tüketmeden önce çıkarılması ve kendi kutusunda saklanması gerekir.
  • Tüketilen tüm içecekler, şeffaf plakların lekelenmesine neden olabilir. Şeffaf plaklarınızı yeniden kullanmaya başlamadan önce dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Arayüz fırçası yardımıyla diş aralarını temizlemeli ve gargara yaparak ağız içini sterilize etmeniz de önemlidir.
  • Lekelenmelerin önüne geçmek için şeffaf plaklarınızı düzenli olarak temizlemeniz gerekir.
  • Temizleme jeli ve yumuşak uçlu bir diş fırçası yardımı ile plaklarınızı ılık suyun altında düzenli olarak temizlediğinizde leke oluşumunu ve ağız kokusunu engelleyebilirsiniz.

Şeffaf diş plaklarınızı çıkardıktan sonra lekelenmeyi engellemek için Aktident diş protezi temizleme jeli yardımıyla durulamanız gerekir. Aktident diş protezi temizleme jeli ile plaklarınızda oluşabilecek lekelenmelerin önüne geçebilirsiniz.

Şeffaf Plak temizliği için Aktident Diş Protezi Temizleme Jelini hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı