facebook twitter

Şeffaf Plaklarınızı Temiz Tutmanın 5 Kolay Yolu

Kişilerin ağız ve diş sağlığını koruyabilmesi için düzenli olarak ağız bakımı yapması önemlidir. Ağız bakımı sadece dişler için değil diş plakları için de önemli bir yere sahiptir. Diş plakları çarpışık ya da ayrık diş, yanlış çene kapanması gibi ortodontik tedavilerde kullanılan yöntemlerden biridir. Doğru bir ağız bakımının günde en az 2 kere yapılması gerektiği gibi plaklarınızı temiz tutmak için de günde 2 defa temizliğinin yapılması gerekir. Şeffaf plak temizliğinde kaliteli ürünler kullanmanız de önemli bir yere sahiptir.

En etkin plak temizliği için plak jellerini kullanabilirsiniz. Şeffaf plaklarınızın temizliği için günde sadece birkaç dakika ayırmanız yeterlidir. Şeffaf plaklarınızı temiz tutmanın 5 kolay yolunu şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Şeffaf Plaklarınızı Jel ile Temizleyin

Plaklarınızı her yemek sonrası ya da günde en az iki kez ağzınızdan çıkardıktan sonra güçlü bir temizlik sağlamak için şeffaf plak temizleme jeli ile yıkayabilirsiniz. Temizlik jeli ile yaptığınız temizlik sonrası plağınızı ılık bir suyun altında bol su ile temizleyebilirsiniz.

  1. Plaklarınızı Etkin Bir Şekilde Fırçalayın

Şeffaf plaklarınızı temiz tutmanın diğer yollarından biri de etkin bir fırçalamadır. Yumuşak uçlu bir fırça yardımı ile plaklarınızı ılık suyun altında fırçalamanızı öneriyoruz. Böylece leke oluşumu ve ağız kokusu gibi durumlarla karşı karşıya kalmazsınız. Şeffaf plak temizleme jeli ve fırçalama plak temizliğinin en önemli temizlik aşamalarıdır. Bu iki yöntem etkin bir temizlik yapmanızı sağlar.

  1. Plaklarınızı Yeniden Yerleştirmeden Önce Tekrar Yıkayın

Plaklarınızı yeniden ağzınıza takmadan önce jel ile yıkamanız tam bir hijyen elde etmenizi sağlar. Böylece şeffaf plak uzun ömürlü olacaktır.

  1. Plaklarınıza Zarar Verebilecek Uygulamalardan Uzak Durun

Şeffaf diş plakları kullanıyorsanız, diş bakımınıza gösterdiğiniz özeni plağınıza da göstermelisiniz. Şeffaf diş plaklarınızı su, temizlik jeli ve fırça ile temizlerken özenli davranmalısınız. Şeffaf plaklarınızı sıcak suda bekletme gibi uygulamalardan uzak durmalısınız.

  1. Diş Doktoru Kontrollerinizi Aksatmamalısınız

Şeffaf plaklarınızın uzun ömürlü olması için düzenli ortodontist kontrollerinizi aksatmamalısınız. Doktorunuz etkin bir temizlik konusunda gerekli bilgileri verecektir.

Şeffaf Plak temizlik ürünleri için Aktident’den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

 

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı