facebook twitter

Arayüz Fırçası Nedir? Ne İşe Yarar?

Arayüz fırçası nedir ve ne işe yarar sorusu, ağız ve diş bakımı denilince akla gelen sorulardan biri. Geleneksel ağız ve diş bakımı ürünlerine artık yenilikçi aparatlar ekleniyor. Sağlıkla ilgili ihtiyaçlar endüstriyel tasarımla birleşince bu ürünlerin kullanımı ve satışı da yaygınlaşıyor. Arayüz fırçası bu ürünlerden sadece biri.
Dişleri fırçalamak ağız sağlığı ve bakımının yüzlerce yıldır temel unsuru olmuştur. Ancak günümüzde uzmanlar, önemli olmakla birlikte klasik fırçalamanın diş bakımında yeterli olmadığını düşünüyor. Diş yapısına göre değişen bu türden yeni ürünlerin kullanımı uzmanlarca tavsiye ediliyor.

 

Arayüz Fırçasının Avantajları Nelerdir?

Ağız ve diş hastalıklarının başlıca sebebi diş aralarında biriken yiyecek artıklarının klasik fırçalama ürünleriyle yeterince iyi temizlenememesi. Arayüz fırçası ve benzeri ürünler hastaların, diş ve ağız hijyeniyle ilgili yeterli düzeyde iyi alışkanlıklar ve günlük bir ritüel edinmelerini kolaylaştırıyor. Böylelikle ağız ve diş sağlığıyla ilgili oluşabilecek çeşitli hastalıkların önlenmesi sağlanıyor. Fırçanın kullanımı kullanan kişiler için diş ve ağız bakımı konusunda rutin oluşturabilecek kolaylıkta imal ediliyor.
Bu fırça, diş aralarının ve dişlerinize eşlik eden aparatların temizlenmesi için kullanılır. İmplant protezleri, sabit protezler (kron ve köprü gibi), diş telleri gibi ortodonti tedavisinde kullanılan çeşitli diş tutucu aparatlar fırçanın kullanımına uygun olanlardan bazılarıdır.
Fizyolojik farklılıklara göre değişen boyutlarda fırçalar mevcuttur. Bu konuda bir uzmandan yardım alarak tercihinizi belirlemekte yarar vardır.

 

Arayüz Fırçası Nasıl Kullanılır?

Diş hekiminizin ya da uzmanın onayıyla, diş yapınızın arayüz fırçası kullanmaya uygun olduğuna karar verdiyseniz bu konuda dikkat etmeniz gerekenleri gözden geçirmelisiniz.
  • Diş hekiminizin önerisine göre diş yapınıza uygun boyuttaki fırçayı satın alın
  • Dişlere ve diş etlerine zarar vermeden fırçayı dişlerinizin arasında nazikçe hareket ettirmeye özen gösterin
  • Diş arasına yerleştirildikten sonra fırçayı hafifçe ileri geri hareket ettirerek kullanın
  • Fırçanızı akan suyun altında temizleyin
  • Önerilen hijyenik kullanım süresine uyun. Fırçanın yıpranması durumunda yeni bir fırça kullanmaya başlayın
Diş ve ağız hijyeniyle ilgili yeni ürünler hakkında daha fazla bilgi edinerek bu konudaki faydalı alışkanlıklara yeni ürünlerle başlayabilirsiniz. Diş yapınıza uygun boyuttaki arayüz fırçasıhttps://aktident.com.tr ‘den hemen sipariş verip güvenle kullanabilirsiniz.

Comments are closed.

× WhatsApp İletişim Hattı